twitter.com/YKSeyahatBursu ykseyahatbursu@gmail.com

İlsu Dirgin

1974 doğumlu, İstanbullu. İstanbul (Erkek) Lisesi’ni ve Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü’nü bitirdi. Uzun yıllar çokuluslu şirketlerde pazarlama alanında üst düzey yöneticilik yaptı. 2013’te ofis hayatını bırakarak seyahat kültürü üzerine çalışmaya başladı.

Yirmi yıldır dünyanın az ayak basılmış rotalarına seyahat ediyor. Eylül 2006’da ‘aylak ilsu’ adlı bir seyahat bloğu açarak maceralarını ‘suç ortaklığı yapacak kulaklara’ anlatmaya başladı. Türkiye’nin en eski ve aktif seyahat bloglarından biri olan ‘aylak ilsu’, 2010 Turkcell ve 2013 Momondo yarışmalarında en iyi seyahat blog’u kategorisinde ödüller aldı.

Macera sporlarına meraklı. 1994’ten beri dalış yapıyor, CMAS 3 yıldız bröveli dalgıç. Çoğu Pasifik ve Hint Okyanusu’nda olmak üzere 500’den fazla dalışı var. Kafessiz açık deniz köpekbalığı dalışları özel ilgi alanı. Dünyanın bir yerinde skydiving, yelken kanat, rafting, kar kayağı, kum kayağı, uçurtma sörfü, vadi atlayışı, ziplining, canyoning, mağara dalışı gibi aktiviteler varsa, İlsu orada.